⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Заміна антифриза Грейт Вол Ховер

Завдяки використанню рідинної системи охолодження двигуна Грейт Вол Ховер вдається підтримувати нормальну робочу температуру силового агрегату. При цьому в якості рідини в системі зазвичай використовуються антифризи.

Антифризи – спеціальні рідини, що складаються з основи і цілого ряду присадок, які забезпечують максимальну функціональність. Саме вони прийшли на заміну воді, яка раніше використовувалася в охолоджувальних системах автомобілів.

Антифриз

Застосування води в якості охолоджуючої рідини двигунна Грейт Вол Ховер цілком можливо, оскільки вона, в принципі, справляється з поставленим функцією. Однак, лише частково.

Використання води має ряд особливостей і неприємних моментів:

 • Низька температура замерзання, адже вода починає кристалізуватися вже при 0 градусів, а при подальшому зниженні температури починає замерзати з розширенням, що може призвести до пошкоджень системи охолодження.
 • Застосування води в якості холодоагенту веде до утворення накипу всередині системи, що в подальшому знижує ефективність її роботи і може стати причиною перегріву двигуна.
 • Низька температура закипання. Незважаючи на загальноприйняту думку про закипання води при 100 градусах, подібний процес при дотриманні ряду нюансів, може почати кипіти навіть при 85-90 градусах. При цьому робочі температури деяких двигунів знаходяться на позначці в 85-87 градусів, а значить буде допущений перегрів силового агрегату.
 • Контакт води з металевими елементами призводить до утворення корозії, що в кінцевому підсумку може призвести до виходу з ладу цілого ряду важливих вузлів і агрегатів автомобіля.

Саме з цих причин і з'явилися спеціальні охолоджуючі рідини, які використовуються в системах сучасних авто, включаючи Грейт Вол Ховер.

Антифриз, по своїй суті, є сумішшю води з рядом інших елементів, перелік яких залежить від виробника. Зазвичай відбувається розведення води з неорганічними солями, спиртами, гліцерином, гліколями і карбітолами.

Складу антифризу

Найбільш поширеними сьогодні є гліколеві антифризи. У них відбувається суміш води і гліколів в необхідній пропорції, з додаванням різних присадок, призначених для поліпшення ефективності роботи охолоджуючої рідини в системі Грейт Вол Ховер.

В якості додаткових елементів зазвичай використовуються інгібітори корозії, антикавітаціонні і антипінні присадки. Додатково можуть застосовуватися різні барвники.

Використання гліколевих антифризів несе ряд переваг:

 • Помітно нижча температура замерзання, яка залежить від пропорцій в суміші води і гліколю, і може досягати позначки в мінус 40 градусів і нижче. Оптимальним вмістом гліколів для холодних регіонів буде 66,7%, коли суміш почне замерзати тільки при температурі нижче мінус 75 градусів.
 • Антифризи з гліколем мають помітно меншу ступінь розширення при замерзанні, що дозволить зберегти систему охолодження Грейт Вол Ховер навіть при замерзанні рідини.
 • Температура закипання подібного антифризу вище 110 градусів – показник залежить від пропорції використовуваних елементів.
 • Гліколі містять у складі змащувальні елементи, що позитивно впливає на стан системи охолодження автомобіля.

Окремо варто розглянути різні присадки, наявні в антифризі. Одним з головних елементів є інгібітор корозії, в якості якого виступають силікати, фосфати, нітрити, борати, а також їх сполуки.

Принцип дії полягає у створенні на всіх металевих деталях спеціальної захисної плівки, яка перешкоджає контакту рідини з ними. Відповідно, корозійні процеси не починаються.

Подібні добавки входять до складу традиційних антифризів, що використовуються в системах охолодження Грейт Вол Ховер.

Однак від таких присадок виробники поступово відмовляються. Причин для цього кілька:

 • Вельми обмежений термін використання подібної рідини, який не перевищує позначки в 2 роки.
 • Також подібні присадки дуже чутливі до температури, і починають втрачати свої характеристики при нагріванні суміші понад 105 градусів.

Другим варіантом є інгібіторні присадки органічного походження з використанням карбонової основи. Вони не створюють плівку на всіх металевих елементах, а тільки в місцях прояви корозії, перешкоджаючи її поширенню.

Такі антифризи мають на упаковках додаткове маркування – G12, G12+. Вони не чутливі до температури і можуть експлуатуватися в системі охолодження Грейт Вол Ховер до 5 років.

Антифризи G12, G12+

Зустрічаються і новітні варіанти з маркуванням G13, проте це окремі екземпляри, поки слабо представлені на ринку. Термін їх використання досягає позначки до 10 і більше років.

Також до складу антифризів входять присадки, що перешкоджають утворенню піни і повітряних бульбашок, барвники. Останні мають свої функції – визначення рівня холодоагенту в бачку, а також визначення необхідності проведення заміни антифризу.

Також слід враховувати кілька досить простих порад, що дозволяють продовжити термін використання антифризу та збереження в цілісності системи охолодження.

Серед них виділяються такі:

 • При виборі антифризу слід звернути увагу на те, купується готова суміш або концентрат. Першу можна заливати відразу, а ось другу попередньо необхідно розвести дистильованою водою в необхідній пропорції.
 • Завжди необхідно мати при собі пляшку з використовуваною охолоджувальною рідиною. Це дозволить проводити своєчасний долив або залити нову рідину якщо стара вибігла в результаті пошкодження системи.
 • Не рекомендується змішувати різні варіанти антифризів, використовуваних в Грейт Вол Ховер. Навіть однакові за складом рідини різних виробників можуть містити різні присадки і відрізнятися характеристиками, що призведе до зниження ефективність роботи рідини або зовсім до необхідності проводити повну заміну.

Таким чином термін використання антифризу буде дуже великою і проблем з перегрівом двигуна вдасться уникнути. Зазвичай виробники вказують, що заміну слід проводити раз на 200 тисяч км пробігу, однак найчастіше цей показник ледь досягає позначки в 100 тисяч км.

Заміна антифризу в Грейт Вол Ховер – просто і швидко

Для виконання робіт потрібно підготувати кілька ключів і необхідний обсяг нової рідини.

Також деякі водії воліють проводити промивання системи перед заливанням нової рідини, однак робити це не обов'язково, особливо при заливці такого ж антифризу.

Коли все необхідне буде готове, виконуємо такі дії:

 • Відкручуємо захист двигуна Грейт Вол Ховер.

Відкручуємо захист двигуна

 • Також відкручуємо щуп.
 • Кілька болтів знаходяться значно нижче.
 • Слід відігнути і кілька скоб, що зробити досить легко.

Відгинаємо кілька скоб

 • Після чого знімаємо провод і прибираємо в бік.
 • Прибираємо захист в сторону.
 • Викручуємо пробку в двигуні.

Викручуємо пробку в двигуні

 • Це необхідно для того, щоб злити максимально велику кількість антифризу.
 • Відкриваємо кришку радіатора.

Відкриваємо кришку радіатора

 • Після чого викручуємо зливну пробку радіатора.
 • Ключем на 10 відкручуємо розширювальний бачок Грейт Вол Ховер.

Відкручуємо розширювальний бачок

 • Промиваємо його, а також систему охолодження.
 • Закручуємо пробки на місце.
 • Після чого заливаємо новий антифриз.

Весь процес може зайняти близько години часу, оскільки потрібен час для повного зливання антифризу. Одним з найскладніших моментів буде викручування болта з двигуна.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна антифриза Грейт Вол Ховер"

Відгуки: 0
.