⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.ОБрив ременя ГРМ Чері Амулет, наслідки обриву

Одним з важливих елементів Чері Амулет являється ремінь ГРМ. Саме він відповідає за синхронну роботу колінного і розподільного валів.

Також ремінь газорозподільного механізму відповідає за своєчасне відкриття і закриття клапанів. Це дозволяє в правильному порядку подавати в камеру згорання топливоповітряну суміш, а також виводити продукти згорання.

Газорозподільний механізм

Ремінь ГРМ – найчастіше гумовий ремінь, який має зубці на внутрішній стороні. Завдяки наявності зубців забезпечується хороший контакт з шківами і мінімізується вірогідність прослизання.

Варто відмітити, що, вибираючи ремінь ГРМ для Чері Амулет, завжди необхідно звертати увагу на кількість зубців. Якщо їх буде більше або менше необхідної кількості слід утриматися від установки.

Зазвичай термін заміни ременя газорозподільного механізму складає близько 50 тисяч км, проте багато що залежить від якості встановленої деталі і умов експлуатації авто.

До ременів ГРМ існує декілька основних вимог:

 • Хороша міцність на розрив.
 • Надійність.
 • Підвищена стійкість до різних температур і їх коливань.
 • Робоча поверхня повинна зберігати свої параметри упродовж усього заявленого терміну служби ременя.

Ремінь ГРМ на авто

Важливо розуміти, що ремінь ГРМ Чері Амулет рідко виходить з ладу одномоментно. Відповідно, виявити проблеми можна і по непрямих чинниках:

 • Старий ремінь ГРМ був встановлений більше 5 років тому. Річ у тому, що з часом ремінь втрачає свої експлуатаційні характеристики, навіть якщо автомобіль рідко експлуатується. Так що через 5 років його краще замінити, навіть коли пробіг за цей час складає 25-30 тисяч км.
 • Невпевнений запуск двигуна і втрата динаміки. Це пов'язано з тим, що слабо натягнутий або зношений ремінь в процесі експлуатації може перескочити на один або декілька зубів. Це приведе до збиття запалення, що і приведе до подібних неполадок.
 • Зміна параметрів вихлопу. Подібна проблема викликана тим же збиттям запалення на Чері Амулет, через що частина палива потрапляє в систему вихлопу, де і згорає. Відповідно, дим стає чорним або сизим. При цьому можливі хлопання у вихлопі. 
 • Поява цокаючого звуку в двигуні. Це пов'язано з тим, що зношений ремінь починає розкуйовджуватися. Частини, що відділяються, починають терти про поверхню механізмів, що і веде до появи нехарактерних звуків.
 • Поява течі в районі приводу ГРМ. Річ у тому, що масло або антифриз при обпаданні на ремінь призводять до його швидкого зносу і підвищують вірогідність перескока. Такий ремінь після усунення причин течі слід замінити.
 • Потертості і тріщини на ремені. Виявити їх можна при візуальному огляді. У разі появи таких дефектів ремінь слід замінити якнайшвидше.
 • Двигун Чері Амулет не заводиться при робочому стартері. Найімовірніше ремінь вже обірвався, відсутня компресія в результаті загину клапанів.

Ремінь ГРМ з ушкодженнями

При виявленні проблем з ременем ГРМ його слід якнайшвидше замінити. Інакше можливий обрив, що приведе до погнутих клапанів і пошкоджених циліндрів. Як підсумок – дорогий ремонт двигуна.

Огляд наслідків обриву ременя ГРМ на Чері Амулет

Після обриву ременя ГРМ доводиться повністю розбирати двигун і усувати цілий ряд негативних наслідків.

Двигун повністю розбирається

Зокрема, доводиться розбирати механізм ГРМ, знімати клапанну кришку, голівку блоку циліндрів. Витягаються і безпосередньо циліндри для проведення діагностики їх стану.

Витягаються циліндри

Варто відмітити, що в результаті зіткнення з циліндрами ушкодження отримали тільки випускні клапана автомобіля.

Ушкодилися випускні клапана

Довелося знімати маслозйомні ковпачки, після чого розсухарювати і знімати клапана Чері Амулет.

Знімаються сальники клапанів

Замість пошкоджених клапанів встановлюватимуться нові, оскільки старі не підлягають відновленню. Важливо правильно підібрати клапана, щоб вони відповідали по розмірах.

Ставляться нові клапана

Також слід заздалегідь підготувати притиральну пасту, оскільки установка нових клапанів без притирання украй небажана і може спричинити швидкий вихід деталей двигуна з ладу.

Використовується притиральна паста

Після притирання і інших необхідних робіт клапана ставляться на місце, як і сальники клапанів, починається поступове зворотне складання.

Ставляться клапана і проводиться складання

Таким чином своєчасно не проведена заміна ременя ГРМ призводить до його розриву, внаслідок чого доводиться міняти клапана, іноді допрацьовувати циліндри або зовсім міняти їх.

При цьому під заміну потрапляє і ряд прокладок, включаючи ГБЦ Чері Амулет, що ще більше здорожує ремонт.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "ОБрив ременя ГРМ Чері Амулет, наслідки обриву"

Відгуки: 0
.