⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Як натягти ремінь генератора Джилі СК

CK

Досить часто автовласники не звертають увагу на такі елементи, як приводні ремені. Купуючи запчастини на СК, багато водіїв до останнього не міняють ремені, через що виникають певні проблеми.

Одним з вразливих місць на Джилі СК і ряду інших моделей авто цього бренду являється ремінь генератора, який з часом може розтягнутися або порватися. Надалі це веде до цілого ряду проблем.

Позначення ременя генератора

Основною функцією ременя генератора є передача зусилля від приводу колінчастого валу на шків генератора. Той у свою чергу приводить в рух ротор, що дозволяє генератору виробляти струм.

Таким чином вдається підтримувати напругу в електромережі автомобіля, а також заряджати акумулятор.

Якщо раніше на авто використовувалися переважно клинові ремені, які із-за особливостей конструкції часто прослизали, то сьогодні на їх зміну прийшли поліклинові.

Варто відмітити, що поліклинові (багатострумкові) ремені генератора Джилі СК забезпечують надійнішу передачу обертання. При цьому вони рідше прослизають, що дозволяє досягати більш високої ефективності їх роботи.

Серед основних проблем, які зустрічаються з ременем генератора, можна виділити такі:

 • Розриви. Трапляється украй рідко і тільки в тих випадках, коли власник автомобіля ігнорує основні симптоми проблеми – стук і свист. Частіше відбувається це із-за виходу з ладу супутніх елементів – роликів, шківів, підшипників.
 • Розшарування ременя. Відбувається переважно через проблеми з шківами. Гумова частина ременя при цьому стирається, через що армована нитка починає виходити назовні. Зрештою ремінь розпадається на частини. Відбувається це частенько через низьку якість матеріалів виготовлення. 
 • Просідання ременя. Викликано це природним зносом або використанням низькоякісних матеріалів при виготовленні. У такому разі ремінь поступово розтягується, починає просідати і повністю не виконує поставлене перед ним завдання.

Ремінь генератора на шківі

Основною ознакою зносу ременя генератора Джилі СК служить нехарактерний звук, який проявляється після запуску двигуна навіть на холостих оборотах. Звичайно це скрегіт або сильний виск, які виразно чутно.

Важливо перевіряти рівень натягнення ременя і при необхідності регулювати його. На представленій моделі авто є спеціальний натяжитель, який дозволяє швидко проводити регулювання.

Пошкоджений ремінь

Термін служби ременя генератора зазвичай складає 50-70 тисяч км пробігу, залежно від якості виготовлення і умов експлуатації автомобіля. Проте проводити огляд слід регулярно.

Оптимальним варіантом у разі заміни є використання оригінального ременя. За бажання можна використати і аналоги, але у такому разі слід вибирати якісні варіанти, наприклад, Dayco, Contitech, Gates, Bosch.

Проводимо підтяжку ременя генератора Джилі СК швидко і правильно

Для проведення робіт по підтяжці ременя знадобиться декілька ключів і півгодини вільного часу. Додаткове устаткування не знадобиться.

Для підтяжки ременя виконуємо такі дії:

 • Знімаємо корпус повітряного фільтру.

Знімається корпус повітряного фільтру

 • Для цього відкручуємо болти кріплення.

Відкручуються болти кріплення

 • Після чого відкручуємо хомут і знімаємо гофру.

Знімається гофра

 • Це дозволить отримати нормальний доступ до ременя генератора.
 • Послабляємо центральний болт на генераторі.

Послабляється центральний болт

 • Знаходимо натяжний болт, який знаходиться під генератором Джилі СК.

Регулюється натяжка болтом знизу

 • Обертаючи болт проти годинникової стрілки, виходить послабити натягнення.
 • Обертання за годинниковою стрілкою дозволяє натягнути ремінь до потрібного рівня.
 • Перевіряємо рівень натягнення ременя.

Перевіряється рівень натяжки

 • Для цього пробуємо його вивернути.
 • Якщо ремінь прогинається десь до середини, то натяжка нормальна.

Провертається ремінь

 • Після цього закручуємо центральний болт.
 • Встановлюємо на місце корпус повітряного фільтру.

Таким чином вдається досить швидко відновити рівень натягнення ременя генератора Джилі СК. Знадобиться трохи часу і всього декілька ключів.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Як натягти ремінь генератора Джилі СК"

Відгуки: 0
.