⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Установка шин 19560 R15, 19555 R16, 20555 R16 на Джилі СК

CK

Важливим елементом для Джилі СК, як і будь-якого іншого автомобіля, являються шини. Від їх параметрів залежить керованість авто, а також його загальна поведінка на дорожньому покритті при русі.

Різні варіанти шин

До того ж, вид, розмір шин і їх стан роблять істотний вплив на реакцію підвіски і кузова автомобіля при подоланні нерівностей на дорожньому покритті.

Відповідно, за станом цього елементу необхідно стежити, як і за іншими запчастинами.

Особливо слід враховувати розмірні показники шин при проведенні їх заміни. Оптимальним рішенням є установка такого ж типорозміру, як був встановлений спочатку, на заводі. Це дозволить уникнути ряду проблем і зберегти колишній, звичний рівень керованості.

Якщо встановити шини іншого типурозміра, то можливі такі проблеми:

  • Колесо тертиме по деталям автомобіля – амортизаторам, підкрилкам, іншим.
  • Змінюється керованість, може підвищитися валкість авто.
  • Міняються параметри роботи підвіски Джилі СК.

Відповідно, доведеться ретельно перевіряти вибраний варіант, щоб надалі не виникла необхідність в повторній заміні шин або проведенні ремонту окремих вузлів.

Проте за бажання можна скористатися іншими розмірами шин, що дозволить надати автомобілю бажаних параметрів і вплинути на зовнішній вигляд. Проте – до всього доведеться звикати наново, а також враховувати характеристики, що змінилися.

Перевірка можливості установки різних типурозмірів шин на Джилі СК

Важливо заздалегідь переконатися в тому, що при установці нових шин вони не тертимуть об інші деталі, навіть при вивороті керма. Важливо стежити за наявним проміжком, а також враховувати можливість набивання бруду або снігу між шинами і підкрилками.

Авто на рідних шинах

Допускається невелике збільшення радіусу диска, проте необхідно дотримуватися характеристик болтів кріплення, інакше установка буде неможлива. Краще не збільшувати без необхідності радіус більше, ніж на 1 пункт від заводських.

Як приклад на Джилі СК будуть встановлені різні варіанти шин – 195/60 R15, 195/55 R16, 205/55 R16, що дозволить оцінити, як виглядатиме авто в різних ситуаціях, а також перевірити, чи не буде проблем.

Різні типурозміри шин

Що стосується характеристик для болтових отворів і кріплення, то підійдуть тільки варіанти шин з параметрами 4х100. Встановити колеса з іншими значеннями буде неможливо, оскільки їх не вийде нормально закріпити.

Перевіряємо відповідність кріпильних отворів

Спочатку на представленій моделі автомобіля встановлені шини 175/65 R14. Відповідно, краще віддавати перевагу саме такому варіанту для заміни. Автомобіль при цьому досить непогано утримується на дорозі, підвіска працює стабільно.

При установці таких шин на Джилі СК проміжок на задніх колесах цілком нормальний. Тертя немає. Нарікань на підвіску теж. Цілком комфортно. Кліренс при цьому теж цілком хороший, бордюри задній бампер не зачіпає.

Відповідний варіант шин

На передній частині авто встановлені колеса з такими ж розмірами. Проміжок залишився хороший. Затирань немає, підвіска працює добре.

Задній кліренс також хороший, зачепити можна тільки дуже високий бордюр. Так що такого типурозміра буде цілком досить для забезпечення нормальної експлуатації автомобіля, що доводить і вибір інженерами виробника саме цієї конфігурації шин.

З кліренсом і запасом проміжку проблем немає

Також непогано підійдуть шини 185/55 R14. Істотних відмінностей не буде, автомобіль можна буде спокійно експлуатувати.

Після цього перевіримо як виглядатимуть на автомобілі шини 195/60 R15. Вони помітний більше попереднього варіанту, і слід переконатися в тому, що нічого не заважатиме спокійній їзді.

Для цього встановлюємо відповідні колеса на Джилі СК з дотриманням усіх норм.

Проміжки цілком нормальні, хоча вільного простору залишилося значно менше. Згори простору ще досить, амортизатор також не тре, що добре, хоча іноді з такою проблемою зіткнутися можна.

Проміжок зменшився при установці великих шин

У передній частині вільного простору до підкрилку не дуже багато. Щоб переконатися в тому, що колесо не тертиме, слід сісти за кермо і провернути його спочатку в одно крайнє положення, а потім в друге, перевіривши між цим проміжки.

До речі, при вивороті керма в крайнє положення з цими шинами помітно, що проміжок залишається мінімальним. Якщо в літній час на це ще можна не звертати уваги, то взимку можуть виникнути певні проблеми, коли почнеться забивання снігом.

Мінімальний проміжок при повороті керма

Проте встановити такі колеса ззаду автомобіля не вийде. Проблема полягає в тому, що із-за надмірної ширини гума упирається в нижню склянку амортизатора і треться. Відповідно, експлуатувати Джилі СК у такому разі не вийде.

Ззаду такий типурозмір шин не стає

При цьому не вдалося навіть повністю дожати гайки колеса. Означає такий варіант можливо встановити тільки на передній частині, а ось для задньої доведеться пошукати більш відповідні шини.

Не вдалося затиснути колісні гайки

Можна спробувати встановити інші амортизатори, в яких нижня склянка буде розташована вище, але це не гарантує того, що проблеми не виникнуть у іншому місці.

Наступними перевірятимуться шини 195/55 R16, які використовуються на деяких моделях Джилі.

Спочатку перевіряємо їх на передній частині авто. Проміжок цілком хороший, об підкрилок тертися не буде. Амортизатор також залишається поза колесом і не потраплятиме під нього і не тертиме. При вивороті колеса тертя також не з'являться.

Шина підходить на перед

Проте, як і попередній варіант, встановити такі шини на задню частину автомобіля не вдалося. Хоча, вірогідніше, проблема в даному випадку з амортизатором, оскільки відомі випадки установки таких коліс на Джилі СК.

Ззаду установці заважає амортизатор

У передній частині автомобіля без проблем стали шини і типурозміру 205/55 R16. Ніде нічого не тре, не заважає, проміжку вистачає. Ззаду ситуація буде аналогічна попереднім двом варіантам.

Варіант підходить для установки спереду

Варто відмітити, що ззаду коштують амортизатори Mogen. Проблеми виникли із-за низького розташування нижніх склянок. Відповідно, при встановленні стійок з більш високим їх розташуванням цілком вірогідною є установка усіх вказаних типурозмірів шин.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Установка шин 19560 R15, 19555 R16, 20555 R16 на Джилі СК"

Відгуки: 0
.