⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Розшифровка запобіжників Джилі СК, де знаходяться запобіжники і реле Geeely CK

CK

Досить важливим елементом електроніки Джилі СК являються запобіжники, які забезпечують безпечну експлуатацію електроустаткування автомобіля.

Блок запобіжників

Ці деталі виконують відразу декілька важливих функцій:

  • Захист від перевантажень в електроланцюзі, займання при появі короткого замикання.
  • Захист електроустаткування автомобіля у разі проблем з генератором і акумулятором, а також при проблемах з проводкою.
  • Здійснення контролю максимальних струмів в електроланцюгах авто.
  • Діагностика несправності електроустаткування.

Останню функцію можна розглядати як непрямий чинник, оскільки часте перегорання певного запобіжника свідчитиме про наявність проблем з конкретним електроприладом.

Перед заміною запобіжників Джилі СК слід підготувати запчастини з відповідними робочими параметрами, що дозволить надалі уникнути істотних проблем.

Блок запобіжників в підкапотному просторі

Варто відмітити, що багато автовласників помилково не звертають уваги на працездатність запобіжників, а частенько навіть не знають місця їх установки. При виявленні проблем вони поспішають на сервіс, вважаючи, що проблема саме з певним блоком.

Де розташовані запобіжники Джилі СК і що вони захищають

У представленій моделі авто усі запобіжники розташовані в двох блоках, які знаходяться в підкапотному просторі. У салоні цих деталей немає, у відмінності від безлічі інших авто.

Розташування блоків запобіжників

Один блок із запобіжниками розташований біля акумуляторної батареї автомобіля (блок силових запобіжників).

Блок біля акумулятора

Другий блок знаходиться з лівого боку, біля бризковика. Знайти їх можна без проблем при візуальному огляді підкапотного простору.

Блок біля бризковика

При відмові приладів або блоків, що входять до складу електроустаткування Джилі СК, насамперед необхідно перевірити саме запобіжники. Для цього знаходиться необхідна запчастина у блоці, яка відповідає за роботу відповідного устаткування.

Блок реле і запобіжників з боку лівого бризковика включає цілий ряд захисних пристроїв.

Запобіжники у великому блоці

Номер запобіжника, його призначення і номінальний струм вказані на зворотному боці кришки блоку.

Дані про запобіжники на обороті кришки

Також можна роздрукувати собі картинку з детальною розшифровкою кожного із запобіжників, що значно спростить заміну при виникненні неполадок.

Розшифровка запобіжників

Другий блок біля акумулятора увібрав в себе тільки три запобіжники, кожен з яких відповідає за важливе устаткування. На задній кришці блоку також є позначення устаткування і номінальний струм.

Позначення силових запобіжників

Перед заміною запобіжників Джилі СК необхідно заглушити автомобіль, поставивши ключ в замку запалення на позицію Lock на декілька хвилин. Після чого можна виконувати роботи.

Вимикається запалення

Також можна зняти клему акумулятора, що навіть прийнятніше, оскільки дозволить надійно захистити електроустаткування навіть при сильному стрибку струму при заміні запобіжника.

Знімається клема акумулятора

Після цього знімається два фіксатора на корпусі блоку запобіжників, що дозволить без проблем відкрити доступ до захисних деталей.

Знімаються фіксатори

Проводиться візуальний огляд запобіжників, що іноді дозволяє швидко знайти той, що вийшов з ладу.

Проводиться огляд запобіжників

Ознакою несправності служить дріт, що перегорів, який можна розглянути через прозорий корпус.

Згорілий запобіжник

Витягати запобіжники слід за допомогою спеціальних щипчиків.

Спеціальний пінцет

При їх відсутності можна скористатися круглогубцями, проте все слід робити гранично акуратно, щоб нічого не пошкодити.

Круглогубці

При заміні пошкодженого запобіжника Джилі СК слід використати такий же або менший за значенням номінального струму. За відсутності необхідної запчастини в дорозі можна використати деталь з менш значимого блоку, наприклад, магнітоли.

Якщо замість згорілого запобіжника використати новий з дуже малим номінальним струмом, то він дуже швидко згорить, можливий навіть відразу.

При установці замість пошкодженого запобіжника нового, з більш високим значенням струму, істотно підвищується вірогідність ушкодження електроустаткування, з'являється вірогідність займання проводки.

При заміні силових запобіжників їх необхідно заздалегідь відкрутити за допомогою фігурної викрутки. Після чого пошкоджена деталь витягається, а на її місце ставиться нова. Проводиться фіксація.

Силові запобіжники необхідно відкручувати

Важливо завжди використовувати справні запобіжники на Джилі СК, які за своїми характеристиками повністю відповідають заданим для конкретного блоку параметрам.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Розшифровка запобіжників Джилі СК, де знаходяться запобіжники і реле Geeely CK"

Відгуки: 0
.