⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Заміна ланцюга ГРМ Джилі Емгранд Х7, Emgrand EX7

Для правильної роботи двигуна автомобіля важливим є стан і коректне функціонування газорозподільного механізму. Він відповідає за своєчасне відкриття і закриття клапанів, що дозволяє своєчасно подавати топливоповітряну суміш в камеру згорання і виводити відпрацьовані гази.

Елементи ГРМ

При виборі запчастин для Джилі Емгранд Х7 необхідно приділити особливу увагу на ланцюг ГРМ – у цій моделі авто привід є саме ланцюговим. При неможливості її підтяжки або виходу експлуатаційного терміну деталь необхідно замінити на нову.

Ланцюг ГРМ

Важливо враховувати, що функціонування ГРМ залежить не лише від стану ланцюга. Механізм газорозподілу включає цілий ряд конструктивних елементів, які прямо або побічно можуть вплинути на його роботу:

 • Розподільний вал, у конструкції якого передбачені опорні шийки і кулачки. Саме вони відповідають за дію на стержень клапана або коромисло. Завдяки строго дотриманим розмірам з'являється можливість виставляти правильну тривалість і міру відкривання клапана. 
 • Привід, завдяки якому забезпечується передача обертаючого моменту з коленвала на розподілвал. Зазвичай шестерня коленвала в два рази менше шестерні розподілвалу, відповідно, і обертається вона в два рази швидше. На Джилі Емгранд Х7 до складу приводу входять ланцюг, шестерні валів, а також заспокоювач і черевик.
 • Впускні і випускні клапана, в конструкції яких передбачені додаткові елементи. Зокрема, є пружини, що відповідають за зворотний рух клапанів, маслозйомні ковпачки, які не дають маслу потрапляти в камеру згорання і інші елементи.

Розподільні вали

Також в конструкції ГРМ і важливих його складових є інші елементи, які забезпечують правильний рух клапанів, що важливо для газорозподілу.

Принцип роботи газорозподільного механізму досить простий, і виглядає таким чином:

 • Колінвал передає на розподілвал обертаючий момент за допомогою приводу (шестерень і ланцюга).
 • Кулачок розподілвалу впливає на штовхальник або коромисло.
 • Клапан переміщається в камеру згорання – відбувається подання топливоповітрянної суміші або відведення відпрацьованих газів.
 • Клапан повертається на місце під впливом пружини.

Ланцюг на шківі колінчастого валу

Таким чином для правильної роботи ГРМ важливий хороший стан усіх його конструктивних елементів.

Особлива увага на Джилі Емгранд Х7 необхідно приділити стану ланцюга ГРМ. Зазвичай її ресурс складає більше 100 тисяч км пробігу, але періодично слід перевіряти її стан і рівень натягнення.

Ретельно перевіряємо ланцюг

В цілому, ланцюговий привід є надійнішим, ніж ремінний. Серед основних проблем такого приводу можна виділити вихід з ладу натяжителів, заспокоювачів і власне розрив самого ланцюга, якщо не був вчасно проведений ремонт або заміна.

Також при зниженні рівня натяжки ланцюга з'являється вірогідність перескока на один або декілька зубів. Це призводить до порушення фаз газорозподілу, що вимагає своєчасного втручання і усунення проблем.

Самим гіршим варіантом для власника Джилі Емгранд Х7 є розрив ланцюга. В цьому випадку колінчастий вал продовжує обертатися, циліндри рухаються, а ось розподілвал перестає обертатися – клапана стоять на місці.

Відповідно, циліндри починають бити по клапанах, через що відбувається деформація тарілок. Як мінімум, в таких випадках, доведеться проводити заміну клапанів. У гіршому разі ушкодження торкнуться і блоку циліндрів – тоді знадобиться серйозний ремонт двигуна.

Також розривши ланцюги може привести до серйозних ушкоджень інших елементів, розташованих в підкапотному просторі. Краще не допускати розриву, провівши заміну ланцюга своєчасно.

Виставляємо новий ланцюг Джилі Емгранд Х7 по мітках правильно

Для проведення робіт заздалегідь необхідно підготувати набір ключів, нові комплектуючі. Слід зауважити, що не зайвим буде оцінити стан заспокоювача і натяжителя, і при необхідності замінити їх.

Виконуємо такі дії:

 • Виставляємо розподілвал по мітці.

Виставляємо шків розподілвалу по мітці

 • Виставляємо другу мітку.

Виставляємо другу мітку

 • Робимо це у верхній мертвій точці випускного валу.

Вал має бути у верхній мертвій точці

 • Виставляємо нижню мітку.

Виставляємо нижню мітку

 • При виставлянні міток орієнтуємося на спеціально нанесені стрілки, а не на проріз на шківі, інакше авто заводитиметься, але не тягнутиме.

Орієнтуємося на стрілки

 • Далі проводиться зняття ланцюга і установка нового.

Важливо правильно встановити ланцюг, інакше надалі можуть виникнути проблеми з експлуатацією Джилі Емгранд Х7, а також може знадобитися серйозний ремонт.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна ланцюга ГРМ Джилі Емгранд Х7, Emgrand EX7"

Відгуки: 0
.