⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Як виміряти компресію двигуна Чері Тіго

За наявності проблем в роботі двигуна Чері Тіго частенько проводиться вимір компресії. Ця процедура має на увазі проведення вимірів тиску в циліндрах ДВЗ, створюваного при знаходженні поршня у ВМТ – верхній мертвій точці.

Двигун Тіго

Компресія вимірюється у кінці такту стискування.

Істотне зниження компресії в одному або усіх циліндрах говорить про наявність сильного зносу деталей циліндропоршневої групи або клапанів. Також це може свідчити про наявність ушкоджень в прокладці голівки блоку циліндрів і ряду інших поломок.

Зокрема, компресію двигуна можуть проводити за наявності таких неполадок в двигуні:

 • Підозра зносу поршневих кілець.
 • Наявності можливого прогару клапанів.
 • Можливість порушення герметичності між окремими блоками двигуна, наприклад, після його перегрівання.
 • Підозра виникнення інших поломок силового агрегату Чері Тіго.

нестабільна робота двигуна

Важливо розуміти, що вимір компресії хоч і є цілком точним діагностичним методом, але він не є універсальним для визначення точної несправності, а тільки дає можливість локалізувати несправність.

Не зайвим буде усунути усі можливі чинники, які прямо або побічно можуть вплинути на точність проведення вимірів тиску в циліндрах.

Особливо актуальним проведення вимірів компресії буде при виникненні таких симптомів:

 • Двигун почав троїти на холостих оборотах, а іноді навіть при навантаженні.
 • Виникають складнощі із запуском двигуна і набором оборотів при натисненні на педаль газу, знизилася прийомистість.
 • Відбувається регулярне зниження рівня масла в картері двигуна Чері Тіго.
 • Істотно підвищується витрата палива.

Перед тим, як приступити до виміру компресії важливо повністю виключити чинники, які можуть вплинути на результат. Зокрема, перевіряється справність і заряд акумулятора, працездатність стартера і паливних форсунок.

Акумулятор

Щоб виключити негативні наслідки при перевірці компресії необхідно відключити систему уприскування. Проводиться попереднє прогрівання двигуна автомобіля.

Подібна підготовка дозволить уникнути спотворення результатів, які можуть виникнути з різних причин:

 • При погано працюючому стартері чи низькому рівні заряду акумулятора Чері Тіго можливе зниження показників компресії із-за недостатньо високих обертів. 
 • При вприску в камеру згорання великої кількості бензину існує вірогідність змивання мастильного матеріалу із стінок циліндрів, що понизить герметичність і надалі приведе до зменшення тиску.
 • При сильному зносі деталей двигуна автомобіля в циліндрах може бути надлишок масла. У такому разі компресія швидше за все буде надмірно велика. Проте у такому разі спостерігатиметься і постійне зниження рівня масла, на що досвідчений водій обов'язково зверне увагу.

Проведення вимірів компресії дозволяє істотно скоротити список можливих поломок і локалізувати проблемну ділянку. Головне – правильно провести усі роботи.

Міряємо компресію в двигуні Чері Тіго правильно

Причина виміру компресії – нестабільна робота двигуна на холостих оборотах. Іншими словами – він почав троїти, поки не сильно, але це питання часу.

Двигун троїть

Для проведення робіт знадобиться манометр або інші спеціалізовані пристрої для виміру тиску. Також потрібний ключ для викручування свічок запалення. За наявності всього необхідно виконуємо такі дії:

Знаходимо блок запобіжників

 • Виробляємо усе паливо в системі до моменту, поки двигун не затихне.

Виробляємо паливо

Викручуємо свічки

 • Далі по черзі проводимо виміри компресії в усіх циліндрах.

Проводимо виміри компресії

 • В даному випадку воно склало 11 атмосфер в усіх циліндрах.

Компресія в нормі

Це цілком нормальний показник, враховуючи знос двигуна при тривалій експлуатації. Також добре і те, що немає розкиду між різними циліндрами, що зустрічається досить часто.

Якщо ж був би розкид більше 1 атмосфери або надмірно низькі або великі показники компресії, то довелося б детальніше перевіряти усі елементи циліндропоршневої і клапанної груп.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Як виміряти компресію двигуна Чері Тіго"

Відгуки: 0
.