⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Заміна термостата Джилі СК E060020005

CK

Одним з важливих елементів системи охолодження двигуна Джилі СК являється термостат Е060020005.

Саме ці запчастини Джилі СК сприяють швидкому прогріванню силового агрегату до робочої температури, а надалі забезпечує стабільну терморегуляцію системи.

Термостат

Частенько проблеми з термостатом призводять до серйозних проблем, наприклад, до перегрівання двигуна. Особливо, якщо своєчасно не виявити неконтрольоване зростання температури охолоджувальної рідини і не зробити відповідні заходи.

Основним призначенням термостата є перекриття патрубка, що йде до радіатору охолодження на якийсь час, доки охолоджувальна рідина не набере робочу температуру. Після цього відбувається відкривання великого круга циркуляції за допомогою відкривання термостата – антифриз починає поступати в радіатор.

Також термостат Джилі СК в деякій мірі впливає на підтримку температури двигуна в процесі зміни навантаження на нього. Наприклад, при виїзді на вільну дорогу після тривалої їзди в умовах пробки або включення отопителя.

У таких випадках термостат змінює об'єм охолоджувальної рідини, що пропускається до радіатора, що дозволяє підтримувати оптимальну температуру двигуна.

Конструктивно термостат складається з декількох основних елементів:

 • Корпус з патрубками для підключення до системи охолодження автомобіля.
 • Циліндр з розташованим усередині термочутливим елементом.
 • Власне термочутливий елемент, який може бути рідким (суміш спирту і води) або твердим – технічний віск, в якому є порошкова мідь, алюміній і графіт.
 • Поршень (шток), який знаходиться усередині циліндра.
 • Клапан малого круга – спеціальний перепускний клапан, який відповідає за підтримку заданого тиску в системі. 
 • Клапан великого круга, який являється, по суті, великою тарілкою, що відкриває і закриває шлях антифризу по великому контуру.
 • Пружини, що відповідають за відкриття і закриття кругів циркуляції.

Облаштування термостата

При запуску двигуна Джилі СК термостат знаходиться в закритому положенні, і охолоджувальна рідина йде по малому кругу циркуляції, де відсутні елементи охолодження. Це дозволяє двигуну швидко набирати робочу температуру.

Коли рідина прогрівається до встановленого рівня, відбувається поступове відкриття великого круга циркуляції, в якому вже є радіатор охолодження. Частина рідини потрапляє в нього і охолоджується, що дозволяє підтримувати необхідну температуру.

Однією з головних причин, яка веде до заміни термостата Джилі СК являється його заклинювання у відкритому або закритому положенні.

У першому випадку прогріватися автомобіль буде довго, а при лютих морозах є вірогідність того, що він і зовсім не вийде на робочі температури.

У другому випадку може відбуватися закипання антифризу, оскільки він не потраплятиме в радіатор для охолодження. Це може привести до швидкого перегрівання двигуна з усіма витікаючими наслідками.

Перевірити працездатність термостата можна досить просто. Досить опустити його в окріп – клапан повинен відкриватися вільно і швидко. Після цього опускаємо термостат в холодну воду – закриття клапана повинне відбуватися поступово і рівномірно.

Якщо цього не відбувається, то необхідно замінити термостат на новий, оскільки ремонту і відновленню він не підлягає.

Інструкція по самостійній заміні термостата Джилі СК

Для проведення робіт знадобиться ключ з голівкою на 10, новий термостат, високотемпературний герметик.

Готуємо новий термостат

При готовності усього необхідного виконуємо такі дії:

 • Відкручуємо акумулятор і знімаємо його.

Знімається акумулятор

 • Також знімається котушка запалення. Робити це не обов'язково, дістатися до термостата можна і так, але проводити роботи буде зручніше зі знятою котушкою.

Знімається котушка запалення

 • Відкручуємо корпус термостата.

Відкручуємо корпус термостата

 • Витягаємо старий термостат, який перестав виконувати свою функцію, через що відбувалося перегрівання двигуна.

Витягаємо старий термостат

 • Зачищаємо місце установки нового термостата Джилі СК.
 • Наносимо герметик і даємо йому трохи висохнути.

Наноситься герметик

 • Ставимо новий термостат, після чого збираємо його корпус.

Ставимо новий термостат

 • Встановлюємо на місце котушку запалення і акумулятор.

Проводимо зворотне складання

На цьому роботи по заміні термостата можна вважати завершеними. Знадобиться мінімум навичок, вільного часу і інструментів.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна термостата Джилі СК E060020005"

Відгуки: 0
.