⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Чері Тіго як замінити задні сайлентблоки переднього важеля

Сайлентблоки, або як їх ще називають – резинометалічні шарніри, є важливою складовою частиною підвіски. Задні сайлентблоки переднього важеля Чері Тіго забезпечують надійне з'єднання різних частин підвіски, виконуючи при цьому і додаткову функцію. Остання полягає в гасінні існуючих при їзді коливань.

Конструктивно задні шарніри переднього важеля Чері Тіго складаються з 3 основних елементів:

 • Зовнішньої металевої втулки.
 • Внутрішньої металевої втулки.
 • Гумова або поліуретанова вставка, розташована між ними.

Задній сайлентблок переднього важеля

Саме остання і відіграє важливу роль, оскільки відповідає за гасіння вібрації. Деталі з гумовими вставками дешевші, проте і термін їх експлуатації помітно нижче.

Фахівці радять починати перевірку сайлентблоков після 50 тис. км їх використання, хоча заявлений термін експлуатації складає 100-120 тис. км.

Про наявність ушкоджень можуть свідчити такі чинники:

 • Необхідність частого проведення розвал-сходження.
 • Нерівномірне стирання гуми.
 • Поява помітного люфта деталі.
 • Візуально помітні механічні ушкодження.
 • Погіршення керованості автомобіля.

При виявленні ушкоджень сайлентблоков Чері Тіго слід негайно провести їх заміну. Інакше можлива втрата керованості автомобілем і серйозне ДТП.

Задній сайлентблок переднього важеля

Покрокове проведення заміни задніх сайлентблоков переднього важеля Чері Тіго

Провести усі необхідні роботи по заміні пошкодженої деталі можна самостійно. Проте без наявності відповідного досвіду краще звернутися по допомогу до тих, хто вже проводив подібні роботи, що значно прискорить увесь процес. В цілому, слід провести такі дії:

 • Знімаємо шарову опору. Зробити це можна і без спеціального знімача. Ставимо на стику невеликий ломик, після чого за допомогою молотка вибиваємо її.

Знімається кульову опору

 • Відкручуємо декілька гайок. Одна з них знаходитися ось тут – спереду, ще одна – знизу. Знімаємо важіль, після чого можна приступати безпосередньо до заміни сайлентблока Чері Тіго.

Відкручуємо декілька гайок

 • Перевіряємо стан старого сайлентблока. Спочатку візуально здається, що значних ушкоджень на гумовому прошарку немає, проте навіть при незначних діях проявляються множинні тріщини. Відповідно, необхідно проводити заміну.

Перевіряємо стан старого сайлентблока

 • Випресовуємо деталь з важеля. Для цього використовуємо дві металеві підставки – одну більшого діаметру, другу – меншого. Велику встановлюємо під сайлентблок, меншу ставимо згори. Після чого за допомогою пресу видавлюємо деталь. Якщо пресу немає, можна використати молоток, завдаючи несильних ударів.

Выпрессовываем деталь з важеля

 • Важіль в місці установки сайлентблока очищаємо від забруднення, після чого змащуємо. На важелі наноситься розмітка, по якій виставлятиметься нова деталь. На новії комплектуючій є відповідна мітка, яка повинна співпадати з нанесеною розміткою.

На тій, що новій, що комплектує є відповідна мітка

 • За допомогою пресу встановлюємо на своє місце новий задній сайлентблок переднього важеля Чері Тіго. Важливо вчасно зупинитися, оскільки деталь повинна металевою частиною висуватися поверх важеля на 12-13 міліметрів. Це необхідно для ефективного виконання нею поставлених завдань.

За допомогою пресу встановлюємо на своє місце

 • Після цього можна встановлювати важіль на місце, ставити шарові опори і проводити подальшу збірку в порядку, зворотному до розбирання.

В цілому, процес заміни досить складний, і краще проводити її з помічником, проте цілком реально впоратися і одному. Трохи складно буде правильно потрапити новим сайлентблоком у важіль, щоб уникнути перекосів і інших проблем.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Чері Тіго як замінити задні сайлентблоки переднього важеля"

Відгуки: 0
.