⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Бід Ф3 як замінити підшипник передньої ступиці

F3

Основною функцією підшипника передньої ступиці БІД Ф3 являється забезпечення вільного обертання колеса по своїй осі. Він є однією з основних складових усієї ступиці і важливим елементом забезпечення безпеки при управлінні.

Конструктивно цей підшипник складається з таких елементів:

 • Зовнішня і внутрішня обойми.
 • Ролики, розташовані в касеті.
 • Сальники, що закривають конструкцію з боків.
 • Гайка, за допомогою якої відбувається установка і затягування.

При цьому стан усіх конструктивних елементів підшипника передньої ступиці БІД Ф3 є важливим. Гайку необхідно закручувати з певним зусиллям, сальник має бути цілим, ролики змащеними, а обойми не повинні мати механічних ушкоджень. За станом деталі необхідно ретельно стежити.

Підшипник передньої маточини

Головними причинами виходу з ладу деталі є такі:

 • Недостатня кількість або повна відсутність мастила.
 • Перевантаження транспортного засобу, що у свою чергу призводить до перевантаження ступичного вузла.
 • Агресивна манера водіння, особливо в умовах бездоріжжя, що призводить до попадання всередину води, піску і бруду.
 • Дрифт і спрямовані замети, що призводить до надмірного навантаження на вузол.

Про наявність несправностей підшипника передньої ступиці БІД Ф3 свідчать такі чинники:

 • Утворення гулу при їзді.
 • Хрускіт і стук при русі автомобіля.
 • Поява люфта колеса.

При виявленні проблем в роботі підшипника слід його замінити. Водіння з пошкодженою деталлю небезпечно для вас і оточення.

Замінюємо підшипник передньої маточини самостійно

Щоб провести подібні роботи, потрібна наявність спеціального інструменту, наприклад, знімача підшипників. Проте навіть при його відсутності провести заміну цілком реально, хоча і знадобиться більша кількість часу.

Щоб без проблем виконати заміну підшипника передньої маточини необхідно зняти важіль, на якому вона розташована. Для цього відкручуємо шарові опори, рульовий наконечник, гальмівний барабан, датчики ABS. Коли важіль буде знятий, можна приступати безпосередньо до заміни пошкодженого підшипника передньої маточини БІД Ф3.

Проводимо підготовчі роботи

Виконуємо такі дії:

 • Відкручуємо захисний кожух. Це необхідно для того, щоб під час вибивання підшипника не пошкодити його, оскільки навіть незначне ушкодження може привести до того, що він тертиметься об гальмівний барабан. Для цього досить відкрутити декілька болтів.

Відкручуємо захисний кожух

 • Знімаємо стопорне кільце. Робити це краще з використанням спеціального знімача для мінімізації вірогідності його ушкодження. Проте цілком можна впоратися і за допомогою звичайної плоскої викрутки.

Знімається стопорне кільце

 • Встановлюємо зручно важіль і фіксуємо його. На чохлі знаходимо вільне місце, не покрите металевими виступами, і починаємо вибивати підшипник, завдаючи ударів молотком в цю точку, періодично прокручуючи деталь.

Вибиваємо підшипник

 • Вдалося вибити внутрішню обойму з іншими деталями. В принципі, це не страшно. Використовуємо вибиту обойму для того, щоб вибити частини підшипника передньої ступиці БІД Ф3, що залишилися. Огляд показав, що всередину потрапила вода, через що підшипник вийшов з ладу.

Оглядаємо старий підшипник

 • Знімаємо внутрішню обойму. Для цього в цю щілину вставляємо зубило і ударами молотка поступово збиваємо. Періодично необхідно зміщувати зубило по колу для рівномірного зняття залишків старої деталі. Головне – не поспішати і не робити надмірно сильних ударів, оскільки можна пошкодити інші комплектуючі.

Знімається внутрішню обойму

 • Повертаємо внутрішню обойму до інших складових підшипника. Згори приставляємо старий підшипник або шматок металевої труби. Ударами навзнаки молотком вибиваємо підшипник передньої ступиці БІД Ф3. Для цього знадобиться деякий час, оскільки деталь запресовується з великим зусиллям. Якщо замінювана комплектуюча йде в перекіс, то починаємо завдавати ударів по колу.

Вибиваємо підшипник

 • Місце посадки нової деталі ретельно протираємо від забруднень. Після цього змащуємо поверхню запчастини і місце її установки. Це необхідно для легшої установкикомплектуючої без використання пресу.

Змащуємо новий підшипник перед установкою

 • Встановлюємо нову деталь на місце. Робимо декілька несильних ударів молотком по зовнішній обоймі для невеликого входження в посадочне гніздо. Уважно стежимо за тим, щоб не було перекосів, оскільки усунути їх досить складно. Важливе – ударів слід завдавати виключно по зовнішній обоймі або заздалегідь підклавши старий підшипник.

Встановлюємо підшипник на місце

 • Сигналом до того, що деталь зайняла своє місце, послужить додатковий металевий звук при завданні ударів. Проте слід візуально переконатися в тому, що в процесі запресовування не виникло жодних проблем, і воно завершене повністю. Після цього встановлюємо на місце стопорне кільце.

Перевіряємо установку

 • Прикручуємо назад захисний чохол. Звіряємо, чи усі отвори співпадають, після чого накручуємо всі 3 болта. Слід уважно оглянути, чи немає перекосу, оскільки надалі можуть виникнути проблеми з тертям об гальмівний барабан.

Прикручуємо назад захисний чохол

 • Після цього починаємо встановлювати на місце ступицю. Для цього використовуємо знімач пружин. Просто пропускаємо його усередині ступиці і підставляємо до необхідного місця. На обидва кінці знімача починаємо накручувати гайки, заздалегідь підставивши з одного боку декілька металевих трубчастих конструкцій, щоб скоротити об'єм робіт. Поступовим стяганням гайок затягуємо ступицю на своє місце. Стягувати необхідно до того моменту, поки не зникне проміжок між ступицею і важелем.

 

Встановлюємо на місце маточина

 • Встановлюємо важіль на місце. Прикручуємо шарові опори і рульовий наконечник. Перевіряємо підключення усіх датчиків, а також правильність установки гальмівного барабана. Перевіряємо чи прикручена стійка. Якщо жодних проблем не виявлено, то прикручуємо колесо.

Встановлюємо важіль на місце

Після цього автомобіль можна експлуатувати далі, не побоюючись неприємностей з боку підшипників передньої ступиці БІД Ф3. Процес заміни досить тривалий, особливо якщо немає необхідних професійних інструментів, проте усі роботи можна виконати самостійно і в домашніх умовах.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Бід Ф3 як замінити підшипник передньої ступиці"

Відгуки: 0
.