⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Як замінити зчеплення на Чері Тіго

Зчеплення Чері Тіго призначено для короткочасного розриву з'єднання двигуна і коробки перемикання передач, їх подальшого плавного з'єднання. Це забезпечує плавність руху автомобіля.

Ще однією функцією цього вузла є захист КПП від перевантажень. Вони можуть виникати при нерівномірному обертанні колінчастого валу. Для цього у блоці зчеплення є демпфер – спеціальний погашувач цих коливань.

Конструктивно увесь агрегат на Чері Тіго складається із понад 20 різних комплектуючих, кожна з яких є важливою для функціональність усього блоку.

Зчеплення Чери Тиго

Якщо брати короткий пристрій, то можна виділити такі конструктивні елементи:

 • Картер і кожух.
 • Провідний диск (маховик колінчастого валу двигуна).
 • Нажимний диск із спеціальними пружинами.
 • Ведений диск, на якому розташовані зносостійкі накладки і спеціальний погашувач коливань (демпфер).

За станом зчеплення Чері Тіго необхідно ретельно стежити, оскільки від нього залежить можливість здійснювати рух.

Серед основних поломок і причин, що ведуть до них, можна виділити такі:

 • Зчеплення «веде». Інакше кажучи, воно повністю не вимикається. Причина може бути у великому вільному ході педалі, перекосі нажимного підшипника, поломці пружини, викривленні веденого диска.
 • «Пробуксовує». Іншими словами, не повністю включається. Причини – замаслення або знос фрикційної накладки веденого диска, малий вільний хід педалі, поломка пружини.
 • Відбувається різке включення. Проблеми з механізмом приводу, виникнення задир на робочих поверхнях дисків, маховиків, руйнування фрикційних накладок на веденому диску.
 • Підтікання рідини в приладі виключення зчеплення Чері Тіго. Проблема може бути з головним або робочим циліндром, сполучною трубкою.

Зчеплення Чери Тиго

При виявленні проблем їх слід якнайскоріше усунути, оскільки від правильної роботи агрегату залежить можливість експлуатації автомобіля. В деяких випадках може йти мова і про повну заміну вузла.

Проводимо заміну зчеплення Чері Тіго

Процес зміни зчеплення досить важкий. Виконати усі роботи самостійно не вийде, знадобиться допомога.

Також для проведення заміни знадобиться хороший високий домкрат, набір ключів, змінні комплектуючі для усунення неполадок або новий вузол для повної заміни.

Щоб провести ремонт зчеплення (чи заміну), виконуємо такі дії:

 • Проводимо часткове розбирання автомобіля. Зокрема, необхідно зняти КПП і безпосередньо сам блок. Останнє потрібне для визначення ремонтопридатності або подальшої заміни.

Зняли КПП

 • У нашому випадку проблема була із затискним підшипником – його повністю розбило. Причиною поломки став вихід з ладу скоби, яка відповідала за його фіксацію. Як результат – підшипник вільно «гуляв» і був зруйнований.

Поломка в розбитому підшипнику

 • Безпосередньо на блоці зчеплення Чері Тіго добре помітні наслідки поломки. Збиті болти, а також трохи постраждали пелюстки. Використання надалі такого вузла досить проблематичне, особливо без виконання попереднього ремонту. Проте краще використати нову деталь.

Стара деталь непридатна до подальшого використання

 • Проводимо збірку нового зчеплення. Після цього встановлюємо вузол на своє місце і закручуємо усі необхідні болти. Важливо – слід дотримуватися зусилля затягування, оскільки пережате зчеплення може неправильно функціонувати.

Збираємо нове зчеплення

 • Витягаємо старий сальник з корпусу коробки перемикання передач. Після цього запресовуємо на його місце новий. Робити це краще з використанням металевої (з м'якого металу) підставки. Тільки у разі крайньої необхідності можна просто забити його молотком, проте це скоротить термін його експлуатації.

Замінює сальник

 • Встановлюємо КПП на місце. Проводимо подальшу збірку автомобіля.

Встановлюємо на місце КПП

Не забуваємо провести регулювання зчеплення Чері Тіго. Без цього його правильне функціонування буде практично неможливим.

Після виконання усіх необхідних робіт можна приступати до експлуатації автомобіля.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Як замінити зчеплення на Чері Тіго"

Відгуки: 0
.