⭐ КВАЛІФІКОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

⭐ МАГАЗИН ЗАПЧАСТИН з 2007 р.Заміна помпи Джилі СК

CK

Помпа автомобіля Джилі СК являється найважливішої складової системи охолодження двигуна.

Саме завдяки її роботі охолоджувальна рідина під тиском постійно циркулює по усій системі і виконує охолодження двигуна.

В даному випадку помпа починає роботу одночасно із запуском силового агрегату, оскільки приводиться в рух ременем газорозподільного механізму.

Робота вузла припиняється одночасно з виключенням двигуна.

Конструктивно помпа Джилі СК складається їз таких елементів:

 • Корпус, у якому розміщені усі основні частини.
 • Сталевий вал, що забезпечує передачу зусиль.
 • Сталева крильчатка, що перекачує рідину.
 • Два підшипника, фіксувальних вал.
 • Сальник, що захищає від витікання охолоджувальної рідини.
 • Кришка з отвором для валу.
 • Зубчастий шків, на який одягається ремінь ГРМ, і передавальний зусилля від нього із валу на крильчатку.

Для правильного функціонування вузла важливе збереження усіма деталями свого робочого стану.

Помпа Джили СК

Найбільш поширеними поломками можна вважати такі:

 • Хімічний знос, корозія. В результаті дії агресивного хімічного середовища, яке є присутнім в низькоякісних антифризах. Особливо це властиво для крильчатки.
 • Квитанційні руйнування. В даному випадку йдеться про бульбашки з вакуумом усередині. Подібні частинки мають значну руйнівну силу і здатні швидко вивести з ладу навіть металеві деталі. Несуть загрозу не лише для корпусу і крильчатки помпи, але і для деталей самого двигуна Джилі СК. Містяться в низькоякісних охолоджувальних рідинах.
 • Хімічні відкладення і бруд. Відкладення хімічних часток відбувається переважно на лопатях крильчатки. Бруд скупчується на корпусі. Надалі усе це перетворюється на тверду кірку, яка з часом починає заважати обертанню крильчатки або зовсім веде до її руйнування.

Також можливі і інші види поломок, пов'язаних як з механічними, так і з хімічними процесами.

Про наявність проблем в роботі помпи вказують такі чинники:

 • Свист при обертанні помпи. Зазвичай виникає в результаті руйнування підшипників валу.
 • Течі в районі помпи. Зазвичай утворюється в результаті проблем з прокладенням або надмірним затягуванням фіксувальних болтів. Іноді досить послабити болти, рідше потрібно замінити прокладки. У окремих ситуаціях подібна проблема виникає із-за зносу сальника – тоді його необхідно замінити.
 • Люфт помпи. Переважно виникає в результаті слабкого затягування фіксувальних болтів. В окремих випадках може виникати із-за зносу підшипників.

Вихід з ладу помпи Джилі СК робить неможливою роботу усієї системи охолодження. Як результат – вже впродовж декількох хвилин двигун автомобіля може перегрітися і отримати серйозні ушкодження.

Проводимо заміну помпи Джилі СК – порядок виконання дій

Для того щоб виконати заміну помпи Джилі СК потрібно буде провести такі дії:

 • Автомобіль необхідно розмістити над ямою для проведення ремонту. При її відсутності слід підвести передню частину машини. У нашому випадку для цього використовуються блоки, на які заганяється авто. Задні колеса фіксуємо підставками. Варто розуміти, що цей спосіб є небезпечним для життя і здоров'я і не може бути рекомендованим.

Піднімаємо перед авто

 • Знімається повітряний фільтр. Для цього знімаємо його кришку, після чого відкручуємо патрубок. Витягаємо безпосередньо фільтруючий елемент. Відкручуємо болти по контуру для остаточного проведення демонтажу. Знімати повністю патрубок не варто – можна просто прибрати його убік.

Знімається повітряний фільтр

 • Перевірити чи дійсно проблема з помпою Джилі СК можна за допомогою монтування. Вставляємо її так, щоб один кінець упирався в помпу, а частина інструменту в частину кузова, після чого натискаємо. Помпа повинна залишатися на колишньому місці – якщо вона хитається, то проблема саме в ній.

Перевіряємо стан помпи

 • Знімаємо захист автомобіля. Це необхідно для того, щоб дістатися до пробки радіатора і злити охолоджувальну рідину. Увага – виконувати роботи необхідно після повного охолодження двигуна, інакше існує вірогідність отримання сильних термічних опіків. В процесі зливу можна трохи завести двигун для швидкого і кращого зливання рідини з помпи.

Знімається захист авто

 • Під піддон автомобіля встановлюємо домкрат. Відкручуємо подушку двигуна і знімаємо її. Знімаємо кріплення натягнення гідронасоса. Знімаємо ремені гідронасоса і генератора. Болт натягнення ременя генератора знаходиться попереду. Перед зняттям ременів необхідно відмітити маркером напрям їх подальшої установки.

Відкручуємо подушку двигуна

 • За допомогою домкрата підводимо двигун. Це необхідно для збільшення вільного простору біля помпи Джилі СК і безпроблемного виконання усіх подальших робіт по її заміні. По-іншому дістати вузол буде просто неможливо.

Підводимо двигун

 • Відкручуємо шків помпи. Заздалегідь його необхідно зафіксувати, щоб в процесі відкручування він не прокручувався. Знімаємо захисні чохли ременя ГРМ. Знімається натяжний ролик кондиціонера, оскільки він заважає зняттю кришки. Також відкручуємо і знімаємо щуп, тому що він заважатиме зняттю помпи.

Відкручуємо шків помпи

 • Відкручуємо болти, фіксуючі помпу, і знімаємо її. Дістаємо «равлика». Також дістаємо і замінюємо гумове кільце, встановлене у одного з патрубків. Встановлюємо нову помпу Джилі СК. На «равликові» очищаємо усі поверхні від забруднень, ставимо нову прокладку. Замінюємо кільця, що встановлюються під патрубки.

Знімається помпу

 • Проводимо зворотне складання автомобіля. Особливу увагу необхідно приділити установці ременів і регулюванню їх натягнення. У іншому, проблем із складанням автомобіля не повинно виникнути. Також важливо вірно встановити двигун на своє місце, але тут особливих складнощів не буде, оскільки орієнтиром послужить подушка.

Проводимо складання авто

Для заміни помпи знадобитися досить багато часу.

З інструментів знадобляться тільки різні ключі.

В цілому, усі роботи можна виконати самостійно за наявності середнього досвіду виконання ремонтних заходів в автомобілі.

Розкажіть друзям:

» Всі статті

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Заміна помпи Джилі СК"

Відгуки: 0
.